Eesti Mee Päevad

 (1)
Eesti Mee Päevad
AP/Scanpix

Meehooaeg on täies hoos ja sel nädalavahetusel korraldab Eesti Meetootjate Ühendus Tallinnas Lillepaviljonis kogupereürituse Eesti Mee Päevad, kus peetakse tasuta loenguid ja jagatakse hüva nõu mee ja selle omaduste kohta, teavet saab ka ravimtaimedest.

Ettvõtmise eesmärgiks on propageerida puhta eestimaise mee ja mesindussaaduste kõrget toiteväärtust, tervendavaid ja hügieenilisi omadusi, õpetada tarbijaid eristama kvaliteetset kodumaist mett ebakvaliteetsest ning võimaldada tarbijaile kodumaise mee tootjatega mõlemale poolele kasulikke otsekontakte.

Asjatundjad peavad tasuta loenguid, mee ja taimeteede tervendavatest omadustest, uutest taruvaigu toodetest ning mee käitlemise ja märgistamise nõuetest.

Kohal on konsultant Tiiu Väinsaar, Trummi talu perenaine, kes vastab küsimustele mee ja ravimtaimede kasutamisest. Ta tutvustab ka vastilmunud mahukat ravimtaimede raamatut.

Mesindustalunikud pakuvad külastajatele maitsta mett, et saaks kohapeal valida talvevaruks just omale meelepärase mee. Müügil on Eesti mesi suures valikus ja turuhinnaga.

Allikas: Eesti Meetootjate Ühendus