Elion annab pliidi laenuks

 (2)
Elion annab pliidi laenuks
Foto: Andres Putting

Alates juunist saab Euronicsi klient võtta masina ostmiseks laenu Elionilt - ettevõttelt, mis on seni tuntud traatside- ja telefoniteenuse pakkujana.

„Kuna Euronics pakub muuhulgas kaupa, mis on kasutatavad ka Elioni teenusega, on selline koostöö igati loogiline,“ sõnas Elioni finantseerimisjuht Kalev Karus, vahendab aripaev.ee.

Karusi hinnangul jäävad keskmised tehingud 6000-7000 krooni kanti ja Euronicsi kodulehe andmetel tuleb intressi järelmaksult tasuda 11,5 protsenti.

Euronicsi emafirma Sandman Grupi turundusdirektor Urmas Arula ütles, et kolmandik Euronicsi kliente valivad Elioni, kui soovivad jupp-jupi haaval maksta. "Täna võib öelda, et koostöö on olnud tõepoolest edukas," sõnas Arula.

Swedbanki liisingu- ja partnersuhete osakonna juhataja Tarmo Ulla ütles vaid, et iga klient valib oma finantseerija ise.

SEB eraisikulaenude suuna äriarendusjuht Triin Messimas lausus, et nad pole Elioni kui konkurendi mõju täheldanud.

Hetkel teeb Elion krediidi andmisel koostööd ainult Euronicsiga. Samas väidab Elioni finantseerimisjuht, et järelmaksu huvilisi on neil palju. Olenemata sellest ei kavatse ettevõte järelmaksuteenust hakata teiste poodide klientidele pakkuma.