Enim toetusi maksavad Viimsi ja Rae vald

 (1)

Vaadates, milliseid toetusi maksavad Harjumaa vallad, selgub, et kõige enam hoolivad oma elanikest Viimsi ja Rae vald. Üheks rikkamaks vallaks peetud Jõelähtme on rahajagamisega üsna kitsi ning peab inimesi enamasti meeles vaid sünni- ja surmahetkel.

Eesti rikkaimad vallad asuvad Tallinna lähiümbruses ning nimekirja eesotsas on Viimsi, Rae ja Kuusalu vald. Harjumaa vallad maksavad oma elanikele toetusi erinevalt. Kui näiteks Anija vald maksab 3000kroonist lapse sünnitoetust, siis rikkamad vallad saavad lubada 5000kroonist toetust.

Kõige rohkem toetusi on Rae vallal. Näiteks annab Rae vald lisaks 5000kroonisele sünnitoetusele veel beebipaki, maksab vanglast vabanenutele 300 krooni abiraha ja tasub koduloomade esmakordse vaktsineerimise. Viimsi valla toetuste summa kergitab aga üles välismaale vahetusõpilaseks minevatele makstav stipendium.

Kiili vald toob välja ka omavalitsuste erineva toetuspoliitika varjupoole. Elatakse fiktiivselt ühes omavalitsuses ning kasutatakse sealseid hüvesid, kuid ametlikult hoopis teises, kuhu makstakse tulud.

Firma Sales-Force omanik, Rae vallas asuva Peetri küla külavanem Ivar Liivamägi ütleb, et vähemalt Rae valla toetused ei meelita inimesi valda elama ega sinna sisse registreerima.