ETK: piima hinna tõus kaitseb kohaliku tootja huve

 (37)
ETK: piima hinna tõus kaitseb kohaliku tootja huve
lehm3Foto: Ilmar Saabas

Eesti Tarbijateühistute Keskühistu (ETK) seisukoht on, et piima hinnatõusu puhul tuleks arvesse võtta ka maapiirkondades asuvate tootjate huve ja sellest lähtuvalt tõstsid tänasest piima müügihinda ka ETK kauplused.

„Osades ETK Grupi kauplustes tõusis piima hind tänasest, kuid kuna kokku kuulub gruppi üle Eesti 280 toidu- ja esmatarbekauplust, siis võtavad hinnamuudatused aega. Kindlasti jälgime me turuolukorda,“ ütles Delfile ETK turundusdirektor Monika Heinrand.

Tema sõnul tuleks piima hinna tõusu puhul arvesse võtta siiski ka seda, et hinnatõus on vajalik piimatootjatele, kes tegutsevad just maapiirkondades. „Oluline on, et Eestis säiliks jätkusuutlik piimatootmine,“ sõnas Heinrand.

ETK ei soostunud ütlema, millised toidu- ja esmatarbekaupade hinnad lähiajal veel tõusta võiksid. „Kaupmehed sõltuvad tootjatest ja tarnijatest ja kaupade hinnad muutuvad vastavalt sellele, kuidas meie partneritelt hinnamuudatuste info meile laekub. Kindlasti vaatame kõik hinnatõusu ettepanekud väga kriitiliselt läbi ja seisame oma klientide eest, et hinnatõus oleks võimalikult väike. Või püüame seda võimalusel edasi lükata.“