Euroopa nigel lennukompanii Air France-KLM on Euroopa lennukaim aktsia


Euroopa nigel lennukompanii Air France-KLM on Euroopa lennukaim aktsia
Air France'i lennukFoto: Scanpix/ Reuters

Lennukompanii Air France-KLM aktsia on tänavune Euroopa hittaktsia, mis on tänavu kallinenud 20-korda rohkem kui Euroopa Stoxx Europe 600 aktsiaindeks. Aktsia on mullusest septembrikuisest viie aasta põhjast tõusnud ligi 190 protsenti. Aktsiaindeks on tänavu edenenud 7,9 protsenti.

Air France-KLM paraneb nõrgast 2016. aastast. Nii ärireisijate kui turistide poolne nõudlus on paranenud, piletid maksavad rohkem ja ametiühingutega on saavutatud suurem kodurahu. Analüütikud ootavad tänavu ettevõttelt 36 protsendist ärikasumi kasvu. Siiski on ettevõttel raske pöörata ümber turuosa kaotust. Pariisis asuva peakontoriga ettevõte pole maksnud dividendi alates 2009. aastast.

„Juhtidel on vaja kõvasti tööd teha,“ ütles Sanford C. Bernsteini analüütik Daniel Roeska. Tema soovitus investoritele on müüa aktsiat, sest see firma on lennunduses mahajääja.

Kompanii kaotab koduturul turuosa EasyJetile. Kulude kärpimisel on ettevõte liiga aeglane. Samuti ei ole suudetud saavutada sünergiat Air France'i ja KLM ühendamisest, heidab Roeska ette.