Fakte lisaainetest

 (5)
Fakte lisaainetest
Foto: Andres Putting

Lisaainete kohta on sageli kuulda juttu, et need on väga ohtlikud organismile ja neid peab vältima. Tegelikult on asi hoopis lisaainete tarbitavas koguses, kus tuleks järgida reeglit mõõdukus on mõõdupuu. Ometi on hea nii mõnigi soovitus kõrva taha panna.

Lisaaine on looduslik või sünteetiline aine, mida lisatakse toidule tehnoloogilisel eesmärgil. Lisaaineid kasutatakse näiteks toidu paremaks säilitamiseks (säilitusained), vajaliku konsistentsi saavutamiseks (stabilisaatorid, tarretavad ained, emulgaatorid), toidule atraktiivsema värvuse andmiseks (toiduvärvid) jne. Lisaainete kasutamise vajadus peab olema põhjendatud. See tähendab, et lisaained on lubatud vaid juhul, kui toidu omaduste parandamist või toiteväärtuse säilitamist ei ole võimalik saavutada muude tehnoloogiliste võtetega.

Eelista töötlemata ja vähetöödeldud toite

Töötlemata toitudes pole üldjuhul lubatud lisaained. Mida enam on toit töödeldud, seda tõenäolisemalt sisaldab see eri lisaaineid.

Jälgi toidupakendite märgistust

Oluline on, et päeva jooksul tarbitavad toidud ei sisaldaks palju kattuvaid lisaaineid.

Toitu mitmekülgselt

Nii väldid mõne lisaaine suures koguses organismi sattumist. Eriti oluline on mitmekülgset toitumist silmas pidada laste puhul, kes eelistavad sageli teatud toite (viinerid, karastusjoogid, maiustused) ja kelle kehakaal on väike, mistõttu võib teatud lisaaineid nende organismi sattuda rohkem kui soovitatav.

Allikas: Põllumajandusministeerium