EstLink 2 suurendas ühendusvõimsuse Eesti ja Soome vahel 350 MW-lt 1000 MW-ni ja kõrvaldas ühe kriitilisematest pudelikaeladest Läänemere regiooni elektriturul. Tänu EstLink 2-le on elektri turuhind Eestis ja Soomes ühtlustunud. Alates EstLink 2 käivitumisest on elektri hind neis riikides olnud 85% tundidest võrdne.

EstLink 2 kogupikkus on ligikaudu 170 km, millest 14 km moodustab õhuliin Soomes, 145 km merekaabel Soome lahe põhjas ja 12 km maakaabel Eestis.

Ühenduse mõlemas otsas on konverterjaamad, mis muundavad alalispinge vahelduvpingeks ja vastupidi. Merekaabel on ühendatud Soome põhivõrku Anttila 400 kV alajaamas Porvoos. Eestis on maakaabel ühendatud elektrivõrguga Püssi 330 kV alajaamas Ida-Virumaal.

EstLink 2 eelplaneerimisprotsess algas 2007. aastal, millele eelnesid Euroopa Komisjoni poolt korraldatud läbirääkimised Balti energiaturgude ühendamiseks. 2010. aastal käivitunud projekti realiseerisid Eesti ja Soome süsteemioperaatorid Elering AS ja Fingrid Oyj.

Projekti eelarve on ligikaudu 230 miljonit eurot, mis jagunes Fingridi ja Eleringi vahel. EstLink 2 sai 100 miljonit investeerimistoetust Euroopa Liidult. Projekti planeerimisest ja ehitamisest võtsid osa kümned firmad ja sajad töötajad. Rahvusvahelise projekti peatöövõtjad olid Nexans Norway AS, Siemens AG ja Siemens Osakeyhtiö konsortsium, Empower Oy ja Bouygues Energies & Services.

EstLink 2 avatseremoonia toimus samaaegselt Eestis ja Soomes, millest võtsid teiste hulgas osas Eesti ja Soome valitsuste esindajad ning Eleringi ja Fingridi juhid.