Eesti idufirma GrabCAD allkirjastas täna lepingu riskikapitalifirmaga Charles River Ventures, mis investeerib GrabCADi arendamisse 8,15 miljonit dollarit, teatas GrabCAD.

Charles River Ventures on maailma üks olulisemaid riskikapitalifirmasid, kes on esimeste seas investeerinud sellistesse globaalsetesse edulugudesse nagu Twitter, Yammer ja Zen Desk.

Lisaks CRV-le investeerib GrabCADi ka Silicon Valley üks tuntumaid ettevõtjaid, Yammeri asutaja David Sacks. Koos selle investeeringuga on erinevad investorid paigutanud ettevõttesse kokku 14 miljonit dollarit. GrabCAD kasutab investeeringut inseneride koostööplatvormi jätkuvaks arendamiseks ja Tiimi laienemiseks Eestis ja USA-s.

Inseneridel kulub hinnanguliselt kuni kolmandik tööajast toodete või detailide projekteerimisele, mille joonised ning teave on tegelikult juba olemas. Materjalide kättesaadavaks tegemine annab teistele inseneridele võimaluse tegeleda unikaalsemate toodete ja detailide loomisega.

GrabCADi eesmärk on pakkuda mugavat internetikeskkonda inseneridele, projekteerijatele ning allhanke- ja lõpptootefirmadele, et muuta projekteerimise protsess sotsiaalsete ja pilvepõhiste tehnoloogiat abil senisest palju efektiivsemaks.

„Seni on projekteerimisprotsessid olnud liiga keerulised, kuna pole olnud koostöövahendit, mis aitaks nii inimesi kui ka tooteid. GrabCADi eesmärk ongi lihtsustada disainiprotsessi ja muuta tootearendus nauditavaks, et see oleks efektiivsem,“ ütles GrabCADi asutaja ja juht Hardi Meybaum.

GrabCADi juhatusega liitunud Charles River Venture partner Izhar Armony sõnas, et eestlased on senise aegunud ja vanamoelise lähenemise välja vahetanud uue ja innovaatilise vastu. „GrabCAD on sotsiaalsete ja pilvepõhiste tehnoloogiate arendamisega käivitanud 10 miljardi dollari suuruses tööstusharus tõelise revolutsiooni,“ ütles Armony.

GrabCADist on juba praegu saanud disaini ja projekteerimise alal parim sotsiaalse tehnoloogia ja koostöö-projektide platvorm, kus inseneridel on võimalik jagada enda teadmisi ja oskusi ning õppida oma kolleegidelt.

Enam kui 10 protsenti kogu maailma CAD-inseneridest kasutavad juba GrabCADi online-keskkonda, kus ettevõtete jagatud tehnilised probleemid leiaksid kogukonna liikmete teadmiste ja kogemuste abil parima lahenduse.

GrabCADi asutaja Hardi Meybaumi sõnul kasutatakse lisandunud finantsvahendeid, et kiirendada ettevõtte kasvu. „Ettevõtte laiendamiseks on tarvis suurendada nii meeskonda kui ka kiirendada tootearendust, et rahuldada kiiresti kasvava kliendibaasi nõudeid. Selleks on meil Eestis plaanis kolmekordistada tarkvaraarendusmeeskond, kes aitak meil GrabCADi toodet veelgi paremaks teha,“ ütles Meybaum.