Investeerimisgurul on hea põhjus mitte panustada uuesti riskifondide vastu


Investeerimisgurul on hea põhjus mitte panustada uuesti riskifondide vastu
New Yorgi börsFoto. Scanpix/ AFP

USA 87-aastane investeerimisguru Warren Buffett tõi oma vanuse põhjuseks, miks ta ei tee järgmist 10-aastast kihlvedu riskifondide vastu.

„Ma ei kahtlegi, et S&P 500 indeks teenib rohkem kui enamus professionaalseid fondijuhte oma klientidele pärast teenustasude mahaarvamist,“ kirjutas Buffett riskifondi juhile Mark Yuskole, kes tahtis kihlvedu sõlmida. Börsihai kurtis, et järgmise kihlveo lõppedes oleks ta 97-aastane ja ei pruugi olla tulemuse kommenteerimisel parimas vormis.

S&P 500 indeks on USA laiapõhjaline aktsiaindeks.

Eelmist kümneaastast samalaadset kihlvedu on Buffett võitmas.

Buffett ütles varem CNBCile, et ta on valmis tegema panuse passiivsele investeerimisele aktiivse vastu kui keegi tahaks vedada olulisele protsendile oma varandusest peale kihla.

Kümme aastat tagasi tegi Buffett miljoni dollarilise kihlveo Protege Partnersi omaaegse kaasjuhi Seidesega, et kümne aasta jooksul ületab S&P 500 tootlus riskifondide portfelli teenitavat. See panus lõppes tänavu. Tõenäoliselt võidab Berkshire Hathaway juht selle panuse suure edumaaga.

Seides tunnistas juba varem sel aastal, et ta on kihlveo kaotanud.

„S&P 500 indeks täiesti tapab iga fondifondi,“ ütles Buffett läinud nädalal CNBCile. „Tänu teenustasudele lööb passiivne investeerimine aktiivset.“