Ka disain-WC jäägu büroos funktsionaalseks

 (3)

Büroo tualettruumi kujundades peaks see haakuma ülejäänud ruumidega, kuid samas olema niiskuskindlatest materjalidest.

“Miks mitte paigaldada WCsse näiteks hästi suureformaadilised seina- ja põrandaplaadid, või siis vastupidi — päris tillukesed,” arutleb Vaikla Stuudio OÜ sisearhitekt Urmo Vaikla. Tema arvates on oluline, et tulemus ei oleks hall ja igav, vaid efektne ja maitsekas. Kasutavad ju inimesed seda ruumi päris tihti. Teiselt poolt aga peab tualettruum olema siiski ka võimalikult funktsionaalne — seega pakub Vaikla üheks võimaluseks näiteks süvistatavad loputuskastid, kuna siis jääb põrand võimalikult lage.

Eesti Sisearhitektide Liidu esimees Priit Põldme peab büroo WC kujundamise juures samuti oluliseks mitte unustada selle funktsionaalsust, et inimesel oleks seda mugav kasutada. Samas soovitab ta büroo WC ilme loomisel järgida firma üldisi kujunduspõhimõtteid. “Näiteks, kui ülejäänud kontoriruumide seintel on kasutatud vineeri, võiks seda mingil määral olla ka WC-s,” leiab ta. Seega tuleks büroo sisustamisel ühtlasi kujundada ka WC tervikuga haakuv ilme.

Vaikla sõnul on sisekujundajate asi alati välja mõelda midagi omapärast ja maitsekat ning see puudutab ka tualettruume. Kontori WCd kujundades soovitata selle elavdamiseks mõelda näiteks mõne ruumi optiliselt liigendava valguslahenduse peale. “Hästi sobib näiteks karniisitagune valgustus, mis annab kogu ruumile olulisemat omapärasemat, ent samas õdusat hõngu juurde.”

Palju saab Vaikla arvates ära teha ka materjalide valikul. Tellija saab siin oma tahtmistel lasta vabamalt lennata kas või seetõttu, et üldiselt on WC üsna väike ruum ja seega ei lähe erinevate disainmaterjalide ning võtetega opereerimine väga kalliks. Samas hoiatab Põldme, et WC põrand tuleb kindlasti valmistada mõnest veekindlast materjalist. “Kui ka mujal ruumides on kasutatud näiteks parketti, siis WC puhul oleks ilmselt praktilisemaks valikuks plaadid või muu põrandakate, mis märjaks saamist ei karda,” lisab ta.