Kätepesul on toiduhügieenis oluline roll

 (5)
Kätepesul on toiduhügieenis oluline roll
PA Images

Käte pesemine köögis ei tohi hetkeksi ununeda — seda eriti juhul, kui toidu valmistamise käigus puutud kokku erinevate toiduainetega, näiteks toore liha või puu- ja köögiviljadega.

Iga päev puutuvad meie käed kokku väga erinevate materjalidega, paljudel on kodus lemmikloom, kellega mängitakse ja just seetõttu on isiklik hügieen eriti toidu valmistamisel väga tähtis.

Pese käsi nii tihti, kui see on vajalik. Kätel on suur roll mikroorganismide ja haigustekitajate kandmisel kiirestiriknevatele toitudele.

Käte pesemine vähendab kätel olevate mikroorganismide arvu ohutule tasemele. Käsi pese hoolikalt seebiga ning loputa sooja voolava vee all. Käed kuivata täiesti kuivaks. Pese käsi alati enne toidu tegemist ja pärast juuste, nina, suu või kõrvade puudutamist, söömist, suitsetamist, köhimist või nina nuuskamist, toidult pakendi või jäätmete eemaldamist või kätlemist.

Samuti pese käsi pärast kokkupuudet raha, kingade, põranda või muu sarnase
musta pinnaga, pärast tualeti kasutamist või lemmikloomadega tegelemist.
Ühekordsete kinnaste kasutamine ei vabasta kätepesust. Käsi tuleb pesta enne kinnaste kätte tõmbamist ja pärast kinnaste eemaldamist. Jälgi, et kindad oleksid terved.

Ära unusta ristsaastumise vältimist: pese alati käsi enne valmistoiduga tegelemist ning pärast toore toidu (liha, kala jm) töötlemist!

Allikas: Tark valik