Lumelabidaid rabatakse poest lausa hulgi

 (10)
Lumelabidaid rabatakse poest lausa hulgi
Foto: Ilmar Saabas

Hambaid näidanud tsüklon Monika pole kauplustes lumelabidate ja –sahkade ostupaanikat tekitanud. Siiski on sellise kauba müük aktiivne ja tarvikuid, millega lund eemale visata, ostetakse hulgi.

ETK kauplustes pole suurt müügimöllu täheldatud, sest Eesti inimesed on küllalt ettenägelikud. „Küll aga võib öelda, et viimase nädala jooksul on kasvanud labidate ja sahkade müük,“ ütles ETK turundusjuht Monika Heinrand Delfile.

Bauhofi turundusjuht Sigre Parm ütles Delfile, et müük on oluliselt kasvanud, kuid möödunud lumerohke talv on nii tarbijaid kui ka kaupmehi juba omajagu õpetanud.

„Sel aastal tarnete kohalejõudmises viivitusi enam pole ning kuigi labidaid ja sahku ostetakse praegu hulgi, ei ole kastid poodides tühjad. Uus laar „lumekaupa“ jõuab meie poodidesse taas nädalavahetusel,“ kommenteeris Parm.

Tema sõnul on tänavu aga eriti minev kaup lumepuhur, mida ostavad nii haldusfirmad, korteriühistud kui ka eraisikud. „Lumelabidaid aga ostetakse mitmekaupa, varuks ja ka sugulastele-sõpradele,“ lisas Parm.