Müügi õpetamine hoiab koolitajad vee peal

 (2)
Peep Vain
Foto MARKO MUMM/EESTI PÄEVALEHTPäevaleht/Pressifoto

Pidurdunud majanduskasv pole koolitajate suurt mõju avaldanud, sest hoolimata ettevõtete koolituskulude kärpimisest on nõudlus müügikoolituste järgi pigem suurenenud.

Müügiproff.ee portaali looja, koolitaja Ekke Lainsalu ütles, et tagasilööki ei ole tulnud ja müügikoolituse vallas ilmselt ei tule ka.

“Abisooviga pöörduvad firmad, kes soovivad müügikoolitust nüüd ja kohe! See on ka arusaadav, sest kui eelmisel aastal ei pidanud palju pingutama, et müüa, siis sellel aastal on müük paljudele ettevõtetele eksistentsiaalne küsimus. Müügiplaanid on kokku kuivamas ja neid on vaja nüüd üles saada,” sõnas Lainsalu.

Lainsalu lisas, et hinda tema ei tõsta, kuid oluliselt ei langeta ka. “Osa ettevõtteid ei saa endale müügikoolitusi lubada, kuid ilmselt on neil tulevikus veelgi raskem, kuna müük peab majanduse jahtudes olema paremal järjel kui konkurentidel,” lisas Lainsalu.

“Tendents on selles suunas, et kui tööandja koolitust ei finantseeri, siis makstakse oma taskust. Varem juhtus seda harva,” sõnas Lainsalu ja lisas, et müügikoolituse tulevik tõotab kasvu ning kulude kokkuhoius jäetakse välja pehmete väärtuste koolitused ja muu vähemoluline.