Poekorvid määrduvad tänu puuviljale

 (43)
Poekorvid määrduvad tänu puuviljale
Foto: Ilmar Saabas

Viimasel paaril kuul on mitmete kettide ostukorvid tarbijate sõnul räpasemaks muutunud ning vahel tuleb puhta korvi leidmise nimel tõsist vaeva näha. Mitmed lugejad on imestanud, kas poed siis tõesti ei puhasta ostukorve?

Rimi esindaja Lilleoja sõnul sööb klient suvel rohkem puu- ja juurvilja, mis on üks põhjustest, miks korvid määrduvad.

„Ühe põhjusena võib ostukorvide suurem määrdumine praegusel ajal olla tingitud ka suvehooajast, mil ostetakse rohkem puu- ja juurvilju, näiteks arbuus, mida on poolitatud või värske kartul,“ ütles Lilleoja.

Lilleoja sõnul pestakse Rimi ostukorve regulaarselt paaril korral kuus.

Selveri esindaja Annika Vilu sõnul pestakse neil ostukorve ja -kärusid vastavalt vajadusele kas igapäevaselt või mõned korrad nädalas, lisaks tehakse kärudele ja korvidele kuni neli korda aastas süvapesu.

„Igapäevaselt hoiab korvidel ja kärudel silma peal kärulükkaja või kaupluse administraator, mustad korvid ja kärud lähevad kohe pesemisele,“ sõnas Vilu.

Ka Vilu sõnul on viimasel ajal rohkem määrdunud korve, kuna inimesed ostavad rohkem puuvilja.

„Kõige enam määrivad korve sinna lahtiselt paigutatud viinamarjad, aga ka piimatoodete pakendid lähevad aeg ajalt teiste kaupade raskuse all katki,“ sõnas Vilu, kes soovitas räpasest korvist alati poe töötajale teada anda.