Pööringuga käis Eestis 25 000 hispaanlast

 (12)
Pöörngu turistid
Pöörngu turistid

„Pööringu mõte on selles, et lennuki maandudes lähevad inimesed siit Tallinna linnaekskursioonile, samal ajal veetakse kohvrid juba kajutisse ning jätkub laevareis kas Peterburi või Stockholmi suunal. Need, kes laevaga saabusid, lähevad ekskursioonile ja siis otse terminali, kus nende kohver juba ees ootab,“ selgitas intervjuus Ärilehele Tallinna Lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov.

„Nädala-paari pärast lähevad nad tagasi lennukile ja uus seltskond tuleb peale. Põhiliselt jätavad nad Eestisse käibemaksu ja aktsiise, lisaks saab lennujaam tasu lennujaamamaksudest, sadam sadamatasudest, bussifirmad, giidid, kütusemüüjad saavad raha. Igaüks teenib väikse summa, aga kokku tuleb juba päris kena pilt.  Kokku käis eelmisel suvel niiviisi Eestis 25 000 hispaanlast, järgmiseks suveks tahab lennujaama rohkemgi lende saada," jätkas Sakkov.

„Kruiisiäri on emotsiooniäri. Pööringute puhul on meie eesmärk reisijat nii meeldejäävalt teenindada, et klient iniseks õnnest. Ja meie õnn on, et need hispaanlased, kes siin käinud on, on tõesti meiega rahul. Muidugi kui viis suurt Boeing 747-t korraga Tallinnas maandub, on ikka ilus pilt küll. Ja nii viis korda eelmise suve jooksul."