Ehitushinnaindeksit mõjutas kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga eelkõige tööjõu kallinemine, mis moodustas indeksi kogutõusust 57 protsenti. Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid kulutused tööjõule 0,7% ja ehitusmaterjalidele 0,2%. Ehitusmasinatele tehtud kulude tase langes 0,1% võrra.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli 2019. aasta kolmandas kvartalis võrreldes jooksva aasta teise kvartaliga 0,4% ja võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 2,4%.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned.

Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhirühma: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

Tootjahinnaindeksit mõjutas septembris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises, samuti hinnatõus metalltoodete ja toiduainete tootmises.

Eelmise aasta septembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises, paberi ja pabertoodete tootmises. Samuti hinnatõus mäetööstuses ja toiduainete tootmises.

Ekspordihinnaindeks langes võrreldes augustiga 0,4%. Kõige rohkem langes elektrienergia, põllumajandussaaduste ja puittoodete hind ning tõusis rõivaesemete, naftasaaduste ning jookide hind. Eelmise aasta septembriga võrreldes langes ekspordihinnaindeks 2,0%.

Impordihinnaindeks tõusis võrreldes augustiga 0,2%. Keskmisest enam tõusis nahast toodete ja jalatsite, põllumajandussaaduste ning erinevate masinate ning seadmete hind, samal ajal langes ehitusmaterjalide ning paberi ja pabertoodete hind. Võrreldes 2018. aasta septembriga langes impordihinnaindeks 0,8%.