"Millal lõppevad pandeemiast tingitud piirangud ja taastub tavapärane tegevuskeskkond ning kes suudavad kriisi üle elada – sellele küsimusele ei oska täna keegi vastata. Täna on minu isiklik arvamus, et kahjuks oleme seismas silmitsi sügavama kriisiga kui see, mida oleme kogenud masuajal, ning me oleme alustanud koheselt raskete otsuste tegemisega" nentis Alexela grupi tegevjuht Andreas Laane pressiteate vahendusel.

Koroonaviiruse pandeemiaga kaasnev majanduskahju tähendab ka Alexela gruppi kuuluvate ettevõtete valguses raskendatud äritegevust. "Täna oleme oma ettevõtetes teinud raske südamega teatavaks koondamisteated kuni 93-le inimesele," rääkis Alexela grupi tegevjuht otsustest, mida halvenenud majanduskeskkonnast tingituna on tulnud langetada.

Laane ütleb, et praegustes oludes tuleb teha ellujäämiseks parim. "Esimeses kriisiolukorraga kohanemise etapis oleme otsustanud optimeerida ettevõtete struktuure ja grupiüleselt koondame kuni 93 inimest, neist 58 Kiviõli Keemiatööstuses, metallitööstustes 10 ja AS Alexelas kuni 25," kirjeldas Alexela grupi tegevjuht.

"Isiklikult on olnud väga raske seda teadmist kontserniüleselt jagada, aga meil ei ole kulude kokkuhoiuks ja ettevõtete kestma jäämiseks muid võimalikke lahendusi, kui vähendada ettevõtetes ka isikkoosseise. Leiame, et kiiresti halvemaks muutuvas eriolukorras peame valmistuma pikemaajaliseks vähenenud nõudluseks ja ebasoodsaks majandusoluks."

Valitsuse poolt välja kuulutatud ettevõtteid toetavale meetmepaketile Alexela Group ettevõtted ei paista olevat kõlblikud. "Eriolukorras lubatud majandusliku meetmete pakett Eesti ettevõtetele on alles käivitumas. Kuigi Kredex on käesoleva nädala lõpust alustamas laenutaotluste vastuvõtmist, siis Kredexi rahastamist senini pole korraldatud, lisaks on abinõud rohkem suunatud väike- ja keskmistele ettevõtetele. Töötukassa kriisimeetmete hüvitist saaksid töötajad vaid sel juhul, kui me tööandjana alandaks kõikide töötajate palkasid 30%. Sellist lähenemist ei pea me õiglaseks oma rohkem kui tuhandel palgal oleva töötaja puhul," märkis Andreas Laane ja lisas, et ettevõtjatele mõeldud kriisimeetmed vajavad riigilt enamat selgust ja sektoripõhist lähenemist.

Eriolukorrast tingitud äritegevust hinnatakse Alexelas grupiüleselt iganädalaselt.