Pühad tõstavad munamüüki kolm korda

 (6)
Estri munad - Klaabu
Estri munad - KlaabuFoto: Delfi lugeja foto

Lihavõttepühadega saabub munamüügi kõrgaeg, mil tarbivad inimesed tavalisest kuni kolm korda rohkem mune.

Talleggi turundusjuhi Triin Kõrgmaa sõnul muutuvad munapühade ajal eriti populaarseks just valged kanamunad.

„Valge kanamuna eelistamine kerkib teravalt esile ainult lihavõttepühade paiku, ülejäänud osa aastast tarbijate käitumises üldiselt värvi eelistust ei ilmne,“ lausus Kõrgmaa ettevõtte teates.

Kuna kanad munevad ikka endises tempos, siis saavutatakse lisamüük Eestis läbi ekspordi vähendamise ja laovarude kogumise pühade ajaks.

Kõrgmaa sõnul on ka Euroopas munatoodang normaliseerunud ja kasvamas ning seetõttu pole käesoleval aastal karta ka mingit munapaanikat ja –puudust.

„Fakt on see, et valged kanad munevad valgeid ning pruunid kanad pruune mune. Samas ei mõjuta munakoore värvus ega muna suurus sisu toiteväärtuslikke omadusi. Valged munad moodustavad Talleggi toodangust ca 50% ning seda suhet pole plaanis oluliselt muuta,“ selgitas Kõrgmaa. Tallegg tootis 2012. aastal 76 miljonit muna, mis teeb iga päev keskmiselt üle 208 200 muna.

Näpunäiteid muna õigesti keetmiseks:

Enne munade keema panemist tõsta munakarp tund aega varem külmkapist välja.

Aseta munad keevasse vette nii, et munad oleksid täielikult veega kaetud, kuid peameeles, et vesi ei tohi täisvõimsusel keeda. Et munakoor ei puruneks keetmise ajal, võib lisada vette pisut soola või äädikat.

3 minuti muna- hüübinud munavalge, kuid vedel munakollane.

5 minuti muna- hüübinud munavalge ja poolvedel munakollane.