Putin nimetas bitcoini kriminaalide rahaks

 (17)
Putin nimetas bitcoini kriminaalide rahaks
Türkmenistani president Gurbanguly Berdimuhamedov kinkis Venemaa presidendile Vladimir Putinile sünnipäevaks koerakutsikaFoto: Scanpix/ Reuters

Bitcoini investorid said teisipäeval Venemaalt külma dušši osaliseks, kuna Venemaa president Vladimir Putin nimetas krüptoraha riskantseks, mida kasutavad kurjategijad. Venemaa keskpank teatas, et nad toetavad bitcoini ja teiste virtuaalrahadega tegelevate veebilehtede blokeerimist, vahendab MarketWatch.

„Krüptovaluutade kasutus kujutab endast kõrget riski rahapesu, maksude vältimise ja terrorismi rahastamise näol," ütles Putin Sotšis toimunud pressikonverentsil, kirjutab Bloomberg. Putin kutsus üles krüptoraha reguleerima ja lausus, et Venemaa peaks vaatama kuidas teised riigid kehtestavad reegleid. Samas hoiatas ta, et liiga palju ei tohi tõkkeid kehtestada.

Ühel teisel konverentsil Moskvas ütles Venemaa keskpanga asepresident Sergei Švetsov, et investoreid tuleb kaitsta kahtlaste valuutade eest. „Me ei tohi anda jaeinvestoritele otsest ja lihtsat ligipääsu nii kahtlastele instrumentidele,“ lausus ta Reutersi andmetel.

Ta võrdles bitcoini üliriskantse püramiidskeemiga.

Bitcoin on muutumas varaks, mida ostetakse lühikese aja jooksul kõvasti teenimiseks, mis on finantspüramiidskeemi tunnus,“ lausus ta Vene uudisteagentuuri TASS andmetel.

Kuigi virtuaalvaluutade osas on kasutatud karme sõnu, ei keelusta Venemaa tõenäoliselt bitcoini ja teisi virtuaalvaluutasid nagu seda plaanib teha Hiina.

„Mõttetu on neid keelustada, neid on tarvis reguleerida,“ ütles läinud kuul Venemaa rahandusminister Anton Siluanov.