Raske aeg paneb firmajuhid töötajate sõite jälgima

 (10)
BMW
Foto: Andres Putting

Kitsam aeg majanduses paneb firmajuhte kontrollima, kas kõik kulud on sihipärased, mis kasvatab autode jälgimise teenust pakkuvate firmade käivet.

GSMvalve Balti riikide juht Risto Eelmaa kinnitab, et nende firmas näitab tugevat kasvu GSM-autovalve ehk ettevõtete autode jälgimise toode.

“Just majanduslanguse ajal huvitab firmajuhte enam, mis sõite nende töötajad teevad ning kas kõik töötajad on maksimaalselt tööga hõivatud,” kommenteeris Eelmaa. Ta möönis, et turvamüügimeeste töötasu on hakanud suurenema. “Klientide huvi koduvalvesüsteemide vastu on kasvanud. GSMvalve müügimeeste töötasud on seotud müüginumbritega ning viimases kvartalis on nii käive kasvanud ligi 30% võrreldes eelmise aastaga,” teatas Eelmaa.

Müügikoolitaja Ekke Lainsalu sõnul on väga hea mõte paigaldada müügimehe autole jälgimissüsteem, et teada, kus ta tegelikult viibib. “Inimese loomulik käitumine on kasutada firma autot isiklikuks tarbeks,” märkis Lainsalu. “Müügimees ütleb, et oli kliendi juures, tegelikult viibis tütarlapsega rannas.”

Lainsalu sõnul väitis üks tema klient, et pärast jälgimisseadme lisamist kahanesid tema müügimeeste bensiiniarved kaks korda.