Ravimitootjad võidu künnisel

 (4)

Ravimitootjad on suutnud võidelda kolmapäeval Riigikogus arutusel oleva ravikindlustuse seaduse enda jaoks 85 miljoni krooni võrra soodsamaks.

Seaduse esialgse variandi vastuvõtmine oleks tähendanud ravimitootjatele 95 miljoni kroonist kaotust, tänaseks päevaks on kaotus kahanenud 10 miljonile kroonile. “Ma mõistan ravimitootjate survet ja lobi,” ütles haigekassa juhatuse liige Toomas Palu.

Sotsiaalminister Siiri Oviiri eestvedamisel esitatud seadusemuudatuse ettepanekud on toonud ravimitootjatele rahas mõõdetava kasu. Muudatusettepanekud esitas Oviir, olles veel Riigikogus opositsioonis, kuid ta on jäänud neile kindlaks ka ministrina.

Eelmise valitsuse algatatud ravikindlustusseaduse eesmärk oli suurenda raha, mis läheb arsti- ja haiglateenusele. Kokkuhoid pidi tulema ravimite hüvitamiseks kuluvast rahast. Järjest suurenevad ravimite hüvitamise kulud sõid aasta-aastalt väiksemaks raviraha, pikendasid arsti juurde pääsemise järjekordi ega võimalda meedikute palgatõusu.

Riigikogus arutusel olev seadus ei näe ette mehhanismi ravimikulu kasvu peatamiseks, kuid samas nõuab, et riik ei tohi ettenähtust rohkem kulutada.