Rimi tõrjutud hakkliha mujal odavamalt müügis

 (71)
Rimi tõrjutud hakkliha mujal odavamalt müügis
Kuigi Rimi kauplused on reklaaminud oma lihavalikut kui parimat, sai seal kuu aega osta ainult importliha. Tänasest on Eesti liha küll tagasi, kuid ainult kaalukaubana. Foto: Raivo Tasso

Delfi hinnaseire näitas, et Rakvere Lihakombinaat ning Atria müüvad Selveris hakkliha tunduvalt odavamalt kui Rimi suudab Poolast imporditavat pakkuda.

Mõni aeg tagasi teatas Atria, et langetas hakkliha hinna talle teadaolevalt madalamale tasemele. Põhjuseks asjaolu, et Rimi Foods loobus Atria hakkliha müügist Rimi ja Säästumarketi kettides ning asus hakkliha oma kaubamärgi all sisse tooma hoopis Poolast.

Hinnaseire Tallinna Tondi Selveris ja Sõpruse pst Rimis näitas, et kõige odavamat kilohinda pakub tõepoolest Atria, kelle Maks & Mooritsa Koduse hakkliha hinnaks kujunes 44.22 krooni kilost.

Hinna on sunnitud olnud alla laskma ka Rakvere Lihakombinaat, kes pakkus Selveris kodust kotletisegu 46.25-kroonise kilohinnaga.

Odavaid hindu reklaamiva Rimi hakklihasegu oli müügis 47.80-kroonise kilohinnaga, jäädes kodumaistele tootjatele seega hinna poolest alla.