SEB: sisseostud välismaal suurenesid oluliselt

 (6)
SEB: sisseostud välismaal suurenesid oluliselt
Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Tarbijad teevad üha rohkem sisseoste välismaal – statistika näitab jätkuvalt maksekaarditehingute arvu ja väärtuse kasvu välismaal, sealhulgas ka internetis.

SEB Balti leibkondade majandusanalüüsi põhjal on sellel aastal kasvanud enam just leedulaste kaardimaksed välismaal, mis on kasvanud 44 protsenti võrreldes aastataguse ajaga. Lätis ja Eestis väljastatud maksekaartidega välisriikides tehtud tehingute arv on sellel aastal kasvanud vastavalt 19,8 ja 11 protsenti, teatas SEB.

Käesoleva aasta esimeses pooles ulatus Lätis väljastatud maksekaartidega välismaal tehtud ostude käive 375,6 miljoni euroni, kasvades kokku 28 protsenti, samas, kui eestlased kulutasid välisriikides 261,3 miljonit eurot, kasv oli 20 protsenti, leedukate vastav summa oli 243,3 miljonit eurot ja neil oli kasv 25 protsenti.

„Välisriikides ostlemise järjest suurenev tendents on tingitud nii suurenenud reisimisest kui ka internetipoodide populaarsuse kasvust. Internet ja maksekaardid on loonud uue võimaluse välisriikidest ostmiseks nendele inimestele, kes ei reisi.

Samas kasutavad Läti kaardivaldajad kaarte sagedamini suurte ostude jaoks välisriikidest, ületades selles nii leedulasi kui eestlasi. Lätis on ostu summa keskmine väärtus 69 protsenti kõrgem kui Leedus ja ligi kaks korda kõrgem kui Eestis,“ ütles SEB Läti sotsiaalmajanduse ekspert Edmund Rudzitis.

„Eesti kaupmees peab silmas pidama, et tema konkurendiks ei ole enam ainult läheduses asuv teine pood või ostukeskus, vaid samu kaupu pakkuvad kaupmehed üle maailma, kusjuures ostu sooritamiseks pole kliendil vaja isegi kodust lahkuda,“ ütles SEB Eesti eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas.