Tallinn ja ärimehed jõudsid kokkuleppele

 (8)
Keit Pentus
Keit PentusPostimees/Scanpix

Tallinn ja kinnisvaraarendajad jõudsid kesklinna rannaala arendamise suhtes kokkuleppele, oodata on miljardeid kroone investeeringuid.

“Suuremad protestid on maha võetud ning kavatseme planeeringu veel selle aasta sees volikokku viia,” ütles kesklinna vanem Keit Pentus.

Konsensus linna ja ärimeeste vahel tähendab seda, et enam kui kolm aastat kestnud vaidlus, mida ja kuidas peaks ehitama mereäärsele alale Russalkast Paljassaareni, on sisuliselt lõppenud. Järgmisel aastal võiks ehitamine juba alata, kinnitas abilinnapea Peep Aaviksoo.

Erilise tähelepanu all on 150 000ruutmeetrine ala Russalkast Patarei kindluseni, kus tulevikus hakkavad paiknema 25 000–30 000 tallinlase elu- või töökohad. “Massilist täisehitamist ei tule, kõik on seda meelt,” lubas Aaviksoo. “Kui hooneid on liiga palju, langeb sellega ala väärtus ja ka kinnisvara arendajatel ei õnnestu niipalju teenida, kui nad loodavad.”

Abilinnapea sõnul peaks rannaala soovitud ilme võtma juba aastaks 2011, mil Tallinnast saab tõenäoliselt Euroopa kultuuripealinn.