Tormikahjude nõuded makstakse välja varasuveks

 (2)
Uputus Pärnus
Foto: DELFI

Kindlustusfirmadelt on Lääne-Eesti tormikahjude hüvitist praeguseks nõutud kokku umbes 188 miljonit krooni, kõige rohkem nõudeid on hüvitanud Seesam Rahvusvaheline Kindlustus ja Salva Kindlustus.

“Koduvara- ja ettevõttekindlustuses on makstud hüvitisi, tehtud avansilisi makseid ja väljastatud garantiikirju remonditööde teostamiseks umbes 70 protsendi juhtumite puhul,” rääkis Seesam Kindlustuse peadirektori Margus Luih. Seesamile tuli kõige rohkem kahjunõudeid ettevõtetelt. Peadirektori sõnul peaks kahjude väljamaksmine järgneva paari kuu jooksul lõppema.

Salva Kindlustuse kindlustusdirektori Urmas Kivirüüdi andmetel on Salvale kahjunõudeid laekunud ligi kümne miljoni krooni eest, millest umbes 60 protsenti on juba hüvitatud. Kõige rohkem tuli Salvale kahjunõudeid eraisikutelt ja seda 2,43 miljoni krooni ulatuses.

ERGO Kindlustusele on firma suhtekorraldusjuhi Hille Karmi sõnul kahjunõudeid esitatud ligi 55,6 miljoni krooni ulatuses. Sellest on eelmise nädala seisuga välja makstud umbes 22 miljonit krooni. Karm ütles, et hüvitamine käib iga päev ja iga päevaga muutub ka väljamakstud hüvitiste summa. “Tormikahjude väljamaksmise lõpetame eeldatavasti varasuveks,” lisas Karm.

Kõige rohkem kahjunõudeid, 84 miljoni krooni eest, on esitatud If Eesti Kindlustusele, millest umbes 40 miljonit on välja makstud. Pärnumaal elava Urmas Vahenõmme kahjud ulatusid paarisaja tuhande krooni kanti. Vahenõmme esitas If Eesti Kindlustusele kahjunõude paar päeva pärast tormi. “Sain raha nii umbes nädala jooksul kätte,” ütles Vahenõmme, kellele kindlustus korvas kogu ehituskulude summa.