Turundustrikk: skandaalne Läti lihatootja toob turule hobuselihast vorsti

 (32)
Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv.Foto: Niall Carson, AP

Läti lihakombinaat Rēzeknes gaļas kombināts, kelle lihakonservid võimaliku hobuseliha sisalduse tõttu Balti riikides müügilt korjati, hakkab hobuselihast poolsuitsuvorsti valmistama.

"Praegu selliseid delikatesse müügil ei ole, mistõttu otsustasime me hobuselihast vorsti turule tuua, et iga Läti elanik saaks seda proovida," sõnas Rēzeknes gaļas kombinātsi juhatuse esimees Guntis Piteronoks.

Ettevõte plaanib vorsti eksportida ka teistesse riikidesse. Esimene vorstipartii peaks ettevõtte esindaja sõnul turule jõudma lähiajal, kirjutas Läti Delfi.

Kaupluseketid Rimi ja Säästumarket ning Maxima teatasid sel nädalal, et korjasid müügilt Rēzeknes gaļas kombinātsi konservid. Maxima esindaja sõnul kõrvaldas poekett müügilt veel teisegi Läti lihatootja Kuršu zeme tooted.

Veebruaris kinnitas Läti veterinaar- ja toiduamet, et Läti lihatootja Forevers toodangust leiti hobuseliha, mida toote markeeringul ei olnud märgitud. Hobuseliha jõudis Aibi tapamajja ning sealt edasi müüs tapamaja hobuseliha veiseliha pähe.