Ülikooli Apteegi tegevjuht Reet Teng ütles, et tegemist on suure sammuga ravimite kättesaadavuse parandamiseks vähemasustatud piirkondades ja konkurentsi tihendamiseks Eesti ravimiturul.

„Arvestades, et riigikogu on parasjagu asunud kaotama õiguskantsleri poolt põhiseadusvastaseks tunnistatud apteekide asutamispiiranguid, mille formaalne eesmärk oli just maapiirkondades ravimite kättesaadavuse tagamisele kaasa aidata ja mis ilmselgelt seda eesmärki ei ole täitnud, on väga õige aeg valitsuse poolt tulla välja reaalse meetmega olukorra parandamiseks,“ ütles Teng.

Kui enne apteekide asutamispiiranguid, aastatel 2003-2005 kasvas apteekide arv maal kuue võrra, siis pärast seaduse vastuvõtmist on maaapteekide arv 35 võrra kahanenud.

Teng lisas, et Ülikooli Apteegi e-apteegi käivitumise täpne aeg veel selgub ja selle saab välja öelda pärast e-apteekide käivitamiseks vajaliku seaduse vastuvõtmist riigikogus, kuid kindlasti kavatseb ettevõte vastavat luba taotleda.

Eelnõu kohaselt võib nn e-apteekides hakata müüma käsimüügiravimeid ja Eesti digiretsepti alusel ka retseptiravimeid. Ravimeid saab kätte posti- või kaubaveoteenuse vahendusel ja kättetoimetamise tasu saab olema üle Eesti ühesuguste kättetoimetamisviiside puhul sama. Ravimid toimetatakse kohale hiljemalt kolme päeva jooksul.