Värsked piimatooted iga päev

 (1)
Värsked piimatooted iga päev
naine sööbScanpix

Eestit iseloomustab sarnaselt teiste põhjamaadega suur piimalembus. Piima on meie toidulaua igapäevane loomulik osa. Piim on üks tervisliku ja tasakaalustatud toiduvaliku põhisambaid. Piimatooted on inimorganismile sobiv toit kogu elu jooksul.

Inimene peaks iga päev sööma 2–4 portsjonit piimatooteid. Üks portsjon on olenevalt rasvasisaldusest 70–100 kcal ehk päevas on piimatoodetest vajalik saada kokku 140–400 kcal energiat.

Piim ja piimasaadused on kasulikud, sest need sisaldavad valke, kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi ning B-rühma vitamiine. Piimasaadustest saab meie organism kuni 75% vajalikust kaltsiumist. Rasvlahustuvatest vitamiinidest sisaldab piim eriti just kasvavale organismile vajalikku D-vitamiini, mis parandab kaltsiumi omastamist. Kui vere kolesteroolisisaldus on suur, tuleb eelistada rasvavaest piima.

Mitmetele piimatoodetele on lisaks tavalistele piimhappebakteritele lisatud erilisi probiootilisi piimhappebaktereid. Need elavad bakterid mõjutavad inimese seedetrakti mikroobikooslust positiivses suunas ja parandavad organismi tervislikku seisundit.

Piimasaaduste valikut rikastavad jogurtid, keefir, hapupiim ja pett. Hapendatud piimatoodetes on tavapiimaga võrreldes vähem laktoosi. Just väiksema piimasuhkrusisalduse tõttu sobib jogurt ja teised hapendatud piimatooted eriti hästi neile vähestele inimestele, kelle seedekulgla piimasuhkrut üldse ei talu. Ülekaalulistel ja südamehaigetel inimestel soovitame valida vähendatud rasvasisaldusega piimasaadusi, näiteks kuni 1,5% rasvasisaldusega piima, rasvata kohupiima jne.

Kohupiim sisaldab lisaks väärtuslikele valkudele ka rohkesti mineraalaineid, kuid vitamiinide hulk on kohupiimas töötluse käigus vähenenud.

Juust on suhteliselt rasvarikas, seetõttu ei ole kasulik seda iga päev suures koguses süüa. Kuid siingi on võimalik eelistada madalama rasvasusega juustusid.

Piimasaadused — 1 portsjon 70-100 kcal:

  • 2 dl piima, keefirit, petti, maitsestamata jogurtit (kuni 2,5%)
  • 1 dl puuvilja- või marjajogurtit
  • 80 g kodujuustu (kuni 4%)
  • 100 g kohupiima (kuni 5%)
  • 80 g hapukoort (10%)
  • 50 g kohupiimakreemi
  • 30–35 g juustu (rasvasisaldus alla 25%)
  • 20 g juustu (rasvasisaldus üle 25%)
  • 30 g toorjuustu

Allikad: Tervise Arengu Instituut, Eesti Piimaliit