VIDEO: Aasta Eksportööri nominent Valio Eesti AS viib Eesti juustu itaallaste toidulauale


VIDEO: Aasta Eksportööri nominent Valio Eesti AS viib Eesti juustu itaallaste toidulauale
Kaader videost

Ettevõtte koostööpartner Marco Venturini räägib videos lähemalt, mis on sellise ebatraditsioonilise ekspordisuuna taga ning milles peitub Valio Eesti edu. Valio Eesti AS on üks Eesti suuremaid piimatööstusettevõtteid, mille tootevalikust leiab igapäevaseid piimatooteid. Lisaks Eestile leiab ettevõtte tooteid Lätist, Leedust, Venemaalt, Soomest, Rootsist, Saksamaalt ja Itaaliast.

Enamik toodangust valmib Tartu külje all asuvas Laeva Meiereis, kus töötab enam kui 170 inimest. Lisaks kuulub ettevõtte juurde Võru Juustutööstus, mis pakub tööd ligikaudu 130 inimesele, olles sellega üks linna suuremaid tööandjaid.

Ettevõtluskonkursside taust
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) korraldatav konkurss Ettevõtluse Auhind on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele ning samas Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss. Ettevõtluse Auhind 2015 eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning tunnustada ambitsioonikamaid Eesti ettevõtteid. Kokku kandideeris konkursil 70 ettevõtet. Konkurssi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Samal ajal korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit Konkurentsivõime Edetabeli, kus tänavu kandideerib 400 ettevõtet. Mõlema konkursi parimate hulgast valitakse üldvõitja — Aasta Ettevõte 2015.