VIDEO: Vaata, mille taga on Aasta Eksportööriks nomineeritud Kodumaja edu


VIDEO: Vaata, mille taga on Aasta Eksportööriks nomineeritud Kodumaja edu
Kaader videost

Ettevõtte koostööpartner Swedbank Eesti juht Robert Kitt kirjeldab videos, milline ettevõte on Kodumaja ning miks vääritakse Aasta Eksportööri tiitlit. Tartus baseeruva Kodumaja kontserni põhitegevuseks on elementidest puitmajade ehitamine nii kodu- kui ka välismaale. Põhituruks on Norra, kuhu läheb 96,9% toodangust ja kus praegu ehitatakse ka maailma kõrgeimat puitmaja.

Toodang valmib tehases ruumelementidena, mis pannakse tervikuks kokku ehitusobjektil. See tähendab, et toodang on ilmastiku eest kaitstud ning võimaldab ühtlasi kõrgemat kvaliteedikontrolli. Muuhulgas tehakse tehases ka enamus siseviimistlustöid, mis tähendab kohapeal kiiret püstitusprotsessi.

Aasta Eksportöör 2015 eesmärk on tunnustada Eestis tegutsevaid edukalt eksportivaid ettevõtteid ning innustada ettevõtjaid arendama suure lisandväärtusega eksporti.

Ettevõtluskonkursside taust
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) korraldatav konkurss Ettevõtluse Auhind on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele ning samas Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss. Ettevõtluse Auhind 2015 eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning tunnustada ambitsioonikamaid Eesti ettevõtteid. Kokku kandideeris konkursil 70 ettevõtet. Konkurssi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Samal ajal korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit Konkurentsivõime Edetabeli, kus tänavu kandideerib 400 ettevõtet. Mõlema konkursi parimate hulgast valitakse üldvõitja — Aasta Ettevõte 2015.