Sellega seoses saatis Yandexi pressiesindaja Erez Vega-Kadoch Ärilehele pressiteate. Avaldame pressiteate täies mahus:

"Oleme üllatunud Eesti valitsuse avaldusest ajakirjanduses. Kõnealusel Venemaa seaduseelnõul pole Eesti ja teiste riikidega mingit pistmist. Isegi kui seaduseelnõu läheb Venemaal sellisel kujul läbi, laieneks see ainult Venemaa juriidilistele isikutele ja Venemaasiseste reisidega seotud andmetele. Yandex Go äppi opereerib Eestis ja paljudes teistes riikides teine ettevõte – Yandex.Taxi BV –, mis on registreeritud Hollandis ja rangelt järgib EL-i ja GDPR-i reegleid ning Eesti seadusi."

"Jätkuvalt saab väljaspool Venemaad teenuse osutamisega seotud andmeid küsida vaid Hollandi ametivõimude ametliku päringu kaudu Yandex.Taxi BV-le ja ainult kehtestatud rahvusvaheliste protseduuride raames, näiteks Interpoli kaasamisel. Meie ettevõttel on kõrged turvapoliitika standardid, mida kinnitab rahvusvaheline avalik aruanne andmete turvalisuse, käideldavuse, töötlemise terviklikkuse ja konfidentsiaalsuse kohta SOC2/3."

"Yandex Go on riigis tegutsenud neli aastat, kogu selle aja on meie meeskond olnud ühenduses Eesti valitsusasutustega. Seni pole teenuse kohta kaebusi olnud," märgib Yandexi pressiesindaja Erez Vega-Kadoch.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid