Kindlustusseltside liidu tegevjuhi Mart Jesse hinnangul olid eelmise aasta märksõnadeks kindlustusturu taastumine koroonaeelsele tasemele ja kogumispensionide reformi lõpuleviimine. „Kahjukindlustuse kindlustusmaksed ületasid esmakordselt 400 miljoni euro piiri, kasvades aastaga neli protsenti. Samas tõusid hüvitised sissemaksetest kiiremini, kasvades aastaga 14 protsenti,“ ütles Jesse ning lisas, et viimase viie aastaga on hüvitiste väljamaksed kasvanud 30 protsenti.

2021. aastal tehti väljamakseid 355 miljoni euro ulatuses, millest kahjukindlustuse väljamakseid oli 244 miljonit ja elukindlustusel 112 miljonit eurot. Jesse sõnul toimusid elukindlustuse valdkonnas suured muudatused. „Kogumispensionite süsteemi ümberkujundamine jõudis lõpule ja paljud pensionikogujad otsustasid pensioniraha välja võtta. Kui kindlustusmaksed tõusid kahe protsendi võrra, siis väljamaksed kasvasid pensionireformist tingitud ühekordsete väljamaksete tõttu lausa 77 protsendi võrra,“ selgitas Jesse.

Eesti elanik maksis keskmiselt kindlustusmakseid 366 eurot, millest 300 eurot oli kahjukindlustuse ja 66 eurot elukindlustuse makse. „Kui vaadata kindlustusteenuste struktuuri, siis liikluskindlustuse ja kaskokindlustuse osakaal jätkas vähenemist ja teiste teenuste osakaal suurenes. Üks mõjutegur oli kindlasti liikluskindlustuse hinna langus. Kasv tuleneb ennekõike kodukindlustuse, tööandja ravikindlustuse ja uute kindlustusteenuste, näiteks seadmekindlustuse arvelt,“ märkis Jesse. Kindlustussektori osakaal Eesti sisemajanduse koguproduktist (SKP) oli mullu 1,6 protsenti.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid