Euroopa Keskpank (EKP) kinnitas taas tänasel nõukogu kohtumisel, et paari kuu pärast lõppeb majanduse turgutamine läbi võlakirjaostuprogrammi. Tänasel istungil antud hinnangu kohaselt kinnitab eelmise rahapoliitikaistungi järel saadud teave EKP nõukogu ootusi, et varaostukava raames tehtavad netovaraostud tuleks lõpetada kolmandas kvartalis. Aprillis on netoostude mahuks 40 miljardit eurot, mais 30 miljardit eurot ning juunis 20 miljardit eurot. Need mahud on samad, mis eelmisel kohtumisel välja öeldi. Kolmanda kvartali ostude maht sõltub majanduse seisust.

Punktid Technologies käesoleva aasta esimese kvartali müük moodustas kokku 655 000 eurot, millest 458 000 eurot oli Punktide platvormi vahendusteenuse brutosumma ja mis võrreldes sama perioodiga 2021. aastal kasvas 37%. Punktid tulevad ka börsile. Ettevõte pakub avalikult kuni 300 000 aktsiat võimalusega suurendada aktsiate arvu kokku kuni 340 000 aktsiani.

Seitse aastat tegutsenud Barkingust saab Snabb ning nende suureks eesmärgiks on jõuda käibelt ükssarvikute sekka. Juba mõnda aega tuleb suurem osa nende käibest mujalt kui parkimisteenuselt.

Elon Musk tegi ettepaneku osta säutsuportaal Twitter. Pakkumise hinnaks on 54,20 dollarit aktsia kohta ehk 18% rohkem kui eilne sulgumishind. Võrreldes aprilli algusega, mil Muski osalus firmas esmalt teatavaks sai, on see pakkumine 37,9% suurem. Ettevõtte turuväärtus on pakkumise kohaselt 43 miljardit dollarit.

Balti börsi kõik kolm indeksit lõpetasid nädala viimase kauplemispäeva rohelises. Seekord tõusis kõige enam Vilniuse börs (0,65%), järgnes Riia (0,62%) ja Tallinn (0,2%).

Baltikumi põhinimekirjas näitasid üle 2% tõusu Pro Kapital Grupp (2,78%) ja Ignitis grupė (2,05%). Kõige enam langesid Silvano Fashion Group (-2,35%) ja Baltika (-1,19%).

First North lisanimekirjas polnud täna ühtegi langejat. Kõige enam tõusis East West Agro (5,38%)

Põhjalikumat seisu tänastest liikumistest vaata Ärilehe kauplemise ülevaatest:

Börsi kokkuvõte

USA indeksid löövad lahku ja Euroopa börsid tõusevad

Euroopa suurfirmasid koondavad Ideksid on mõlemad päeva lõppedes rohelises. Stoxx 600 on tõusnud 0,66% ja DAX 0,53%.

Ühendriikide indeksid S&P 500 ning Dow Jones liiguvad erisuundades. Kui S&P 500 alustas päeva 0,42% langusega, siis Dow Jones on 0,34% tõusnud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid