Kui eelmises kvartalis kogusid ettevõtted hoogsalt inventari, siis esimeses kvartalis investeeringud vähenesid. Kasvu alandas ka suurenev kaubandusdefitsiit ehk USA impordib oluliselt rohkem kui ekspordib. Ühtlasi kahanes ka pandeemia ajal valitsuse poolt avaldatud stiimul.

Eelmises ehk neljandas kvartalis kasvas Ühendriikide majandus aastavõrdluses 6,9%. Esimeses kvartalis langes majandus aasta varasemaga võrreldes 1,4%. Bloombergi poolt küsitletud analüütikud olid oodanud 1% suurust tõusu.

Vaatamata langusele ootavad mitmed ökonomistid, et majanduse üldine suund on paigas ning teises kvartalis ja edasi jätkab mõõdukas kasv, mida toetavad tarbijate ja ettevõtete jätkuvad ostud.

Kasvu mõjutab ka USA keskpanga sammud inflatsiooniga võitlemiseks. Märtsis tõsteti intressimäära 0,25% võrra ning ees ootavad järgmised tõusud.

Aasta neljandas kvartalis ootavad Wall Street Journali poolt küsitletud ökonomistid aasta varasemaga võrreldes 2,6% suurust majanduskasvu, mis oleks sama kui 2019. aastal saavutatud kasv. Eelmisel aastal kasvas USA majandus 5,5%.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid