“Kuigi me ei mõtle endast kui raamatupidamisfirmast, oleme faktiliselt juba täna Eesti raamatupidamisturu liidrid. Xolot kasutab 3,200 Eesti e-residentidele kuuluvat osaühingut, lisaks on meie platvormil 115,000 üksikettevõtjat üle kogu maailma,” ütles Xolo juhatuse esimees Allan Martinson.

“Meid eristab tavalistest konkurentidest kõrge automatiseerituse tase. Erinevad raamatupidamistegevused on automatiseeritud 70-99% ulatuses ning meil töötavad inimesed ei tegele rutiinsete tegevustega vaid on keskendunud parima klienditoe osutamisele. Seetõttu on meie klientide rahulolu, mida me mõõdame NPS (Net Promoter Score) meetodiga, Apple’ga sarnasel tasemel,” lisas Xolo ärijuht Tarmo Osman.

Seni välisturgudel väikeettevõtjatele keskendunud Xolo plaanib kindlustada globaalsel tasandil saavutatud liidri positsiooni nüüd ka kodumaal. “Eestis tegutseb 120,000 osaühingut, millest suurem osa on ühe või null töötajaga. Iga aasta asutatakse üle 10 tuhande uue osaühingu. Meie eesmärk on saada neist oluline osa oma platvormile,” räägib Martinson ambitsioonidest Eesti turul.

Xolo veebipõhine platvorm võimaldab ettevõttel arvete esitamist, kulude juhtimist, maksete vastuvõtmist pangaülekannete ja krediitkaartidega ja jooksvat ülevaadet äritegevusest. Teenuse osaks on ka täis-raamatupidamisteenus, maksudeklaratsioonide ja aastaaruannete esitamine. Kõik dokumendid digitaliseeritakse ja kategoriseeritakse automaatselt, suhtlus maksuameti ja Äriregistri süsteemidega on täisautomaatne.

Martinsoni sõnul on kliendid Xolo platvormiga olnud rahul just kasutajamugavuse tõttu: “Meie eesmärk on olla nii nähtamatu kui võimalik. Iga minut, mida ettevõtja kaotab raamatupidamisele või haldusele, on kaotatud minut.”

“Lisaks mugavale platvormile, mis on kohandatud teenuse osutamise ja investeerimisega tegutsevale ettevõtjale, on Xolo teenus väga taskukohane. Ettevõtjale, kelle ärimaht on väike ja vajab peamiselt aastaaruande koostamist, maksab see vaid 9 eurot kuus. See on odavam kui turul saada olevad raamatupidamisprogrammid, kuid sisaldab lisaks ka raamatupidaja tuge.” selgitas Osman.

Xolo platvormil tegutseb täna 115,000 üksikettevõtjat 135 erinevast riigist. Xolo tooted on kohandatud eri riikide üksikettevõtjate vajaduste jaoks. Neil aastatel lansseerib Xolo täielikult lokaliseeritud platvormid kõigis suuremates Euroopa riikides. Muuhulgas on Xolo suurim teenuspakkuja Eesti e-residentidele, kes kasutavad oma äri ajamiseks Eestis registreeritud osaühinguid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid