Kolme kuuga võrreldes 2021. aasta lõpuga kasvatasid Eesti idufirmad töötajate arvu 9%. Eesti iduettevõtetest suurim tööandja oli selle aasta esimese kvartali lõpus Wise, kus töötas 1338 inimest. Sellele järgnesid Bolt (1144 töötajat), Swappie (519 töötajat), Veriff (386 töötajat) ja Starship Technologies (237 töötajat).

Startup Estonia juht Eve Peeterson tõi välja, et Eesti idusektori tähtsus kohalikul tööjõuturul on jõudsalt kasvamas. “Samas näeme, et kohaliku tööjõuturu potentsiaal kiiresti kasvavate iduettevõtete jaoks on ammendumas ning välistalentide palkamine on tihti ainuke võimalus meie iduettevõtete jaoks kasvada ja areneda Eestis,” tõdes Peeterson ja lisas, et Eesti eduka startup-riigina maailmas hästi tuntud ning kohalikud edulood meelitavad siia järjest andekamaid ja ambitsioonikaid tegijaid.

Eesti iduettevõtted maksid aasta esimeses kvartalis riigile kokku 39,5 miljonit eurot tööjõumakse – neid tasuti 44% enam võrreldes 2021. aasta 1. kvartaliga, kui riigile tasuti kokku 27,4 miljonit eurot tööjõumakse. Suurimad tööjõumaksude maksjad olid Eesti iduettevõtetest Bolt (6,4 miljonit eurot), Wise (5,2 miljonit eurot), Veriff (1,7 miljonit eurot), Starship Technologies (1,1 miljonit eurot) ja Paxful (1 miljon eurot).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid