Muutub kohustuslik võrdlushind
Kuigi üldiselt jäävad allahindluse tegemise reeglid samaks, siis muutus tänasest soodushinna võrdlemine ehk milline on niinimetatud tavahind soodustuse juures, millest kaupleja soodustust arvutab.

Nimelt ei olnud varem kirjas, millist hinda peab allahindlusteates võrdluseks tooma ja seega oli praktikas olukordi, kus poodides on võrdluseks toodud hoopis eilne väga kõrge hind, kuigi see ei ole tegelikult kauba tavaline hind. Seetõttu ei olnud inimesele tihtipeale selge, kas ta saab selle konkreetse asja tegelikult soodsamalt või mitte.

Kohustuslik võrdlushind on 30 päeva madalaim hind
Nüüd hakkabki kehtima uus reegel, et allahindluse juures peab võrdluseks olema näidatud mitte suvaline hind, vaid viimase vähemalt 30 päeva kõige madalam hind. Seega, kui kauba hind on olnud näiteks e‑esmaspäeval madal, siis järgmise 30 päeva jooksul saab allahindlust teha ainult sellest madalast hinnast. Kaupleja võib soovi korral lisada ka muid võrdlushindu, näiteks eilne hind, konkurentide hind, kuid need ei tohi tarbija tähelepanu õigelt võrdlushinnalt ära võtta.

Midagi ei ole muutunud selles osas, kus ja mis värviga soodustust näidata ning kas protsendina või summana. Selles osas tuleb kauplejatel järgida ikka vanu reegleid ja tarbijat mitte eksitada.

Uus reegel ei puuduta neid olukordi, mil kaupleja lihtsalt muudab hinna ära või kui ettevõte pakub kliendikaardi püsisoodustusi või personaalseid pakkumisi. Samuti on kauplejal endiselt võimalik ise otsustada, kas ja kui tihti ta üldse allahindlust teeb. Juhul, kui kauba sisseostuhind on parasjagu liiga kõrge ja allahindluse tegemine ei ole kasulik, siis ei pea allahindlust pakkuma ega neid uusi reegleid järgima.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid