Kõik ostud registreeritakse sensortehnoloogia abil virtuaalsesse ostukorvi ning tasumine toimub automaatselt poest väljudes. Kui klient mõtleb tooteid valides ümber, saab ta kauba riiulile tagasi panna ja toode eemaldatakse ostukorvist automaatselt.

Reitan Convenience Estonia tegevjuhi Tiia Ilvese sõnul algab poe avamisega Eesti mugavuskaubanduses uus ajajärk. „Käivad ettevalmistused juba kahe järgmise mehitamata väikepoe avamiseks, sest ostlemise mugavus tähendabki pidevat avatust uuele nii pakutava tootevaliku kui ümbritseva keskkonna mõttes,“ ütleb ta.

Põhjamaades leiab mehitamata mugavuspoode mitmeid, ka Reitan Convenience ärides on neid nii Soomes, Rootsis kui ka Taanis. Helsingi Viikki ülikoolilinnakus eelmisel sügisel avatud mehitamata R-Kioski mugavuspood võeti Ilvese sõnul kiiresti kasutajate poolt omaks ning see kogemus julgustas ka Eestis tegutsema.

„R-Kiosk Go kasutab tehisintellekti ehk mitmeid sensoreid ning ülimalt kaasaegse tehnoloogiaga kaameraid. Sensortehnoloogia tajub nii kaupade kaalu erinevusi kui ka liikumist. Kaalu erinevuste eristamine riiulitel on peamine erinevus tuntud Amazon Go lahendusega,“ ütleb ettevõtte arendusjuht Ingvar Põld. Tema sõnul ei kasuta ega salvesta R-Kiosk Go tehnoloogia biomeetriat. “Lihtsustatult tähendab see, et tehnoloogia ei näe inimest inimesena, vaid objektina,” lisab Põld.

Tavapoest eristab mehitamata poodi lisaks ka see, et seal ei ole müügil teenustooteid nagu bussipiletid ega ka isikutuvastamist nõudvaid tooteid nagu tubakas, alkohol ja lotopiletid.

Mehitamata R-Kiosk GO avamine

Mehitamata R-Kiosk GO avamine