UG Investments (UGI) sõlmis lepingu omandamaks Peeter Tiitsonilt 50% osalus ettevõttes Fourings, mis koondab Audi autode maaletoomise, müügi ja hooldusega tegelevaid ettevõtteid Eestis. Ülejäänud 50% osalusest, nagu ka Audi Eesti äritegevuse juhtimine, jäävad Peeter Tiitsonile, kes on enam kui 25 aastat seda äri juhtinud.

Peeter Tiitson märkis, et Audi on Eestis tugevas ja jätkusuutlikkus positsioonis. “Preemiumsõidukite turuladvikus paiknev Audi on viimastel aastatel näidanud häid tulemusi ning ka tänavu jätkab Audi tugevat müüki. Vaatamata keerulisele olukorrale transpordisektoris toetavad tulemuste saavutamist lojaalsed kliendid, äärmiselt tugev elektrisõidukite tooteportfell ja aasta alguses alustatud koostöö maailma ühe suurima mobiilsusplatvormiga Bolt Drive. Audil on Eesti turul head tulevikuväljavaated ning hakkame koos UGI-ga tööle selle nimel, et need teoks teha,” sõnas Tiitson.

UG Investments juhatuse liige Valdur Laid selgitas, et UGI investeerib ettevõtetesse, millel on tugev juhtkond ning eeldused pikaajaliseks jätkusuutlikuks kasvuks. „Meid kõnetab Audi plaan tuua alates 2026 aastast turule uute mudelitena üksnes elektriautosid. Samuti näeme, et Peeter Tiitson ja praegune Audi Eesti juhtkond on teinud väga head tööd – Audil on tugev turupositsioon ning meil on edaspidiseks ühine ja perspektiivikas tegevuskava, mida toetab UGI finantstugevus. Usume, et meie koostöö kujuneb sisukaks ja tulemuslikuks,“ sõnas Laid.

Tehing jõustub peale konkurentsiametilt heakskiidu saamist.

UG Investments suuromanik on endine soojakuningas Kristjan Rahu, kes müüs 2018. aastal maha suurema osa oma osalusest energiakontsernis Utilitas. Tehingu koguhinnaks oli 320 miljonit eurot. Lisaks temale omavad investeerimisfirmas väikest osalust Utilitase juht Priit Koit ning varem maksu- ja tolliametit juhtinud ning nüüd Rahu investeeringuid haldav Valdur Laid.

Fourings OÜ koondab Eestis Audi autode maaletoomise, müügi ja hooldusega tegelevaid ettevõtteid Reval Auto Esindused OÜ, Al Mare Auto OÜ ja HPT Property OÜ.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid