Kuigi tehisintellekti rakendusi kasutatakse tänapäeval juba kümnetes valdkondades, siis inimesed enamasti ei taju, et igapäevaselt kasutatav tehnoloogia või taristu on AI-ga seotud. See muudab meie elu märkimisväärselt ning seega on oluline, et saaksime olla kindlad tehisintellekti usaldusväärsuses ja turvalisuses.

Konverentsi peaesinejad on tehnikaülikooli tarkvarateaduse instituudi professor Pawel Sobocinski, Tallinna Ülikooli tervisekäitumise ja spordibioloogia professor Kristjan Port, ettevõtja Jaan Tallinn ning USA politoloog ja 21. sajandi sõjapidamise ekspert Peter Warren Singer. Päeva juhib ERR-i ajakirjanik Anna Pihl.

Peaesinejate kõrval tulevad esitamisele meie tehisintellektiga tegelevate teadlaste ja ekspertide kolme minuti videod, kus esinevad Juri Belikov ja Eduard Petlenkov, Tanel Tammet, Baldur Kubo, Maksim Jenihhin, Aive Pevkur, Kadi Lubi ja Sven Nõmm.

Paneeldiskussioonis pealkirjaga „Kas sellist tehisintellekti me soovisimegi?“ osalevad professor Tanel Tammet, ettevõtja Jaan Tallinn, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigi andmete juht Ott Velsberg ning president Kersti Kaljulaid.

Festivali raames toimub ka IKT tudengitööde konkurss ning suurele lavale jõuavad valitud tudengite lõpu- ja meeskonnaprojektid.

Hübriidüritus on suunatud nii üliõpilastele, ettevõtetele, ülikooli töötajatele ja teadlastele, üldhariduslike koolide ja kutsehariduskeskuste õpetajatele kui ka tulevastele üliõpilastele ja lapsevanematele.

Festivali laiem eesmärk on innovatsiooni kiirendamine, kaasates nii avaliku kui ka erasektori organisatsioone ja tehes koostööd teadusliku sisuga projektide puhul. Samuti pakkuda tudengitele praktilise ja projektipõhise õppe käigus ülesandeid, mille täitmine lisab väärtust osalevatele organisatsioonidele ja ühiskonnale.

IT-innovatsioonifestivali tudengitööde konkurssi toetavad: Telia, Scoro, Eesti Energia, Swedbank, Datel, SMIT, Eesti Elektroonikatööstuse Liit, SEB, Reconext, IT Akadeemia ja SMIT.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid