Varasema DWSi juhi sõnul on varahaldur teinud 2020. aasta majandusaruandes eksitavaid väiteid, mille järgi on enam kui pool grupi all olevast 900 miljardist dollarist investeeritud vastavalt ESG mõõdikutele ehk on investeeritud jätkusuutlikult ja vastutustundlikult nii keskkonna-, sotsiaal- kui ka juhtimise vaatepunktidest lähtudes.

Läbiotsimist teostavad nii panga kui varahalduri juures Frankfurti prokuratuur, föderaalpolitsei ning Saksamaa finantsregulaator BaFin, vahendab Financial Times. Uurimist alustas viimane mullu augustis peale seda, kui DWSi endine jätkusuutlikkuse eest vastutav ametnik ettevõtet numbrite paistamises süüdistas.

DWS grupi juht Asoka Woehrmann astus tagasi mõned tunnid peale politseireidi algust, millega kulmineerus kuudepikkune juhti ümbritsenud poleemika.

"Minu ja DWSi vastu suunatud alusetud süüdistused, sealhulgas ka isiklikud rünnakud ja ähvardused on jätnud oma jälje," kirjutas Woehrmann enda lahkumiskirjas, kirjutab Bloomberg. Süüdistused on olnud tema sõnul koormaks nii temale kui ettevõttele ning ta lahkub ettevõttest äärmiselt raske südamega.

Rohepesust, mille järgi teevad ettevõtted eksitavaid väiteid enda rohelisuse kohta, on saanud varahalduses üheks enim arutatud teemaks, kirjutab Financial Times.

Euroopa ja USA turul tegutsevad varahaldurid peavad kindlaks tegema, et suudavad enda ESG väiteid kinnitada, ütles Bloombergile ühingujuhtimise professor Mak Yuen Teen.

Varahaldusettevõtte DWSi näol on tegu Deutsche Banki endise üksusega, mis 2018. aastal börsile läks ning sellest eraldi üksus tehti.

DWS Groupi aktsiad on langenud täna pea 7% 31 euroni.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid