1. Hariduse omandamine kui eneseteostus

Emarolli kõrval vajab naine ka eneseteostust – selleks pakub ülikool rohkelt võimalusi. Kõrgharidus avab tööturul palju rohkem uksi, mistõttu kõigil, kellel on vähegi soovi ja ka võimekust, tasub selle nimel vaeva näha. Elus tuleb ette ka ebaõnnestumisi, aga üht tasub meeles pidada: teadmisi ja oskusi ei saa keegi sinult ära võtta!

2. Laste ja pere positiivne mõju õppivale emale

Emadus toob kasu nii ülikooliõpingutes kui ka teaduskarjääris! Uute teadmiste omandamine julgustab, inspireerib ja õpetab maailma vaatama teise pilguga. Laste julgus, siirus ja avastamisrõõm aitavad emadel ülesandeid huvitavamalt lahendada või suisa teistmoodi teha.

3. Ema positiivne eeskuju ja mõju lastele

Ema, kes õpib, omandab uusi oskusi-teadmisi või uurib igapäevatöös põnevaid asju, ärgitab ka oma lapsi õppima ja maailma uudishimuga jälgima. Eeskuju on teadupärast parim õpetaja!

4. Ajaplaneerimise oskus (ja seda emad juba oskavad!)

Kes oskab korraga suhelda kolme lapsega, teha süüa, lugeda konspekti ja teha plaane homseks päevaks? Muidugi ema! Kes oskab kiirete kodutööde kõrvalt leida nutikalt aega ja võimalust eksamiks õppimiseks? Muidugi ema!

5. Juhtimise oskus (ja selles on emad tugevad!)

Oskus näha väikseid detaile ja samal ajal suurt pilti, oskus eristada tähtsat vähemtähtsast, oskus efektiivselt tegutseda ja teised ühise eesmärgi nimel tööle panna, oskus teist poolt mõista ja muidugi ka ülesandeid delegeerida – muidugi ema!

6. Võimalus leida uusi sõpru ja mõttekaaslasi

Nooruses sõlmitud sõprussuhted peavad elus ilmselt kõige kauem vastu, on kõige siiramad ja sügavamad, kuid täiskasvanuna või küpses eas leitud sõbrad on pigem mõtte- ja teekaaslased, teevad inimese elu huvitavamaks ja sisukamaks. Kui ema tunneb kodus, et kõik käib üle pea, kellegagi pole suhelda, noorusaja sõbrad on kolinud kaugele või jäänud võõraks, siis õppima asumine võib seda muuta!

7. Võimalus oma lastele paremat maailma luua

Stereotüübid „naise koht on kodus“, „naine pole miski insener“ jms on jäänud ammu minevikku. Tüdrukud-naised õpivad väga edukalt ka tehnikaerialadel, osalevad riigi ja ühiskonna juhtimises ning üha rohkem naisi valib ka teaduskarjääri. See on parim võimalus oma laste tulevikku mõjutada, maailma paremaks muuta.

*Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor, akadeemik Maarja Kruusmaa, professor ja akadeemik Tiina Randma-Liiv, Virumaa Kolledži direktor Mare Roosileht, tehnikateadlane ja Tartu Kolledži direktor Aime Ruus, keemiateadlane ning teadus- ja arendusprodekaan Riina Aav, professor ja ehitusprotsessi uurimisrühma juht Irene Lill, matemaatik ja infotehnoloogia teaduskonna juhtivteadur Ülle Kotta ning inseneriteadlane ja uurimisrühma juht Anna Volkova.

TalTechi tippteadlaste pere- ja tööelu edukast ühendamisest loe pikemalt siit.

Avalduste esitamine Tallinna Tehnikaülikooli on juba avatud ja seda saab teha 4. juuli 2023 keskpäevani. Õppekavade ja oluliste kuupäevadega tutvu lehel taltech.ee/sisseastujale.

Jaga
Kommentaarid