„Konkurentsijärelevalve peab olema tõhus – ühiskonnas on palju kahtlusi konkurentsikokkulepetest ja minu ootus uuele juhile on, et konkurentsiamet analüüsiks, kas see vastab tõele,“ ütles justiitsminister Maris Lauri.

Möödunud nädalal esitas ühe sellise kahtluse majandusekspert Raivo Vare, kes nimetas Eesti kütusemüüjaid „efektiivseks kartelliks“. Toona kommenteeris konkurentsiamet, et kütusemüüjate koostöö kohta pole tõendeid, mistõttu pole ka nende tegevuse kontrollimiseks menetlust seni alustatud.

„Konkurentsiameti juhtimine on suur vastutus, kuid tänases muutuvate turgudega maailmas kindlasti ka väga huvitav väljakutse. Tahan oma fookuse suunata konkurentsijärelevalve tõhustamisele ja üldisele konkurentsikeskkonna kaitsmisele. Aktiivne konkurentsipoliitika ja selle edukas elluviimine on peamine vahend riigi ja tarbijate üldise majandusliku heaolu edendamiseks,“ rääkis Evelin Pärn-Lee.

Hetkel töötab Evelin Pärn-Lee vandeadvokaadina, ta on advokaadibüroo PrioriLaw omanik. Samuti on ta doktoriõppes ja annab loenguid Tallinna tehnikaülikoolis.

Varasemalt on ta aastatel 2016-2018 töötanud AS Hoolekandeteenuste juristina, aastatel 2012-2016 Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses õigus- ja hankeüksuse direktorina, aastatel 2006-2012 erinevates advokaadibüroodes advokaadina ning aastatel 1998-1999 justiitsministeeriumis eraõiguse spetsialistina.

Evelin Pärn-Lee on omandanud nii Tartu ülikooli kui Helsinki ülikooli magistrikraadi õigusteadustes ning hetkel õpib doktorantuuris Tallinna tehnikaülikoolis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid