„Mul on kõigile, ka hetkel endaga kenasti toime tulevatele inimestele üks väga tõsine soovitus: säästke, pange sel suvel veidikenegi talveks raha kõrvale. Parem minge kalli spaahotelli asemel niisama loodusesse ja tänage end selle mõistliku otsuse eest, kui detsembrikuus oma küttearvet vaatate,“ soovitab 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

„Mais juba 20% ulatunud aastane inflatsioonimäär tähendab, et kasvavad kõik kulud, ja see trend on hetkel süvenev. Paljude üürnike jaoks, kes niigi suhteliselt napilt oma kuludega toime tulevad, võib talvel olla valik, kas tasuda omanikule üüriraha ja teenusepakkujaile kommunaalkulude eest või jääda nälga,“ hoiatab Martin Vahter.

1Partner Kinnisvara juhi sõnul on perspektiiv ebameeldiv ka üürileandjate jaoks. „Ei tee paha juba praegu enda jaoks läbi mõelda, kuidas vajadusel käituda rahalistesse raskustesse sattunud üürnikuga. Mure võib olla ajutist laadi, aga selliseid uusi juhtumeid tuleb päris kindlasti kümneid, pigem isegi sadu,“ ütleb Martin Vahter, kelle sõnul võiksid omanikud olla valmis ka väikesteks vastutulekuteks muidu korrektsetele üürnikele, sest uue kliendi leidmine võib osutuda kokkuvõttes kulukamaks ja riskantsemaks kui mõne makse kasvõi osaline ajatamine.

„Täna enda ümber ringi vaadates tundub, et pidu käib nii, nagu homset poleks. Inimlikult on mõistetav, et koroonaviiruse diktaadi all möödunud paari aasta järel tahetakse endale viimaks pisut rohkem lubada. Aga juba vanarahvas ütles, et rege rauta suvel,“ manitseb 1Partner Kinnisvara juht.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid