Taavi Aasa sõnul tingis eelnõu koostamise asjaolu, et riik peab praeguses kõrge inflatsiooni tingimustes inimestele appi tulema. „Kuna ühest erakonnast koosnev valitsus on hõivatud koalitsiooniläbirääkimistega ja ilmselgelt ei ole neil aega pöörata tähelepanu Eesti inimeste toetamisele, tuleb Keskerakond appi,“ lausub Taavi Aas.

Sellest tulenevalt töötasid nad välja kaks meedet. Esiteks: kaotada lõpptarbijatele mainitud perioodiks elektrienergia ja maagaasi võrgutasud. Teiseks: määrata kaugkütte, elektri, ja gaasi hinnale lagi 2021. aasta esimese poolaasta taseme järgi ning hüvitada mainitud perioodil kõigile elektri lõpptarbijatele 80% kaugkütte, elektri, ja gaasi hinnale määratud hinnalage ületavast osast.

„Juba tänane, 20-protsendiline inflatsioon on meie ühiskonnale ja majandusele tõsine väljakutse ning selge on see, et olukord muutub veelgi keerulisemaks. Inimeste reaalsissetulek ning ostujõud vähenevad, samas kui energiakandjate ja toiduainete hinna tõus suureneb. Paari kuu pärast on meil käes totaalne kriis,“ hoiatab Taavi Aas ning lisab, et eesootava kütteperioodi puudutavate lahenduste väljatöötamisega tuleb tegeleda juba praegu.

„Soojusenergia ja elekter ei saa olla luksuskaup. Inimesed ei peaks valima toidukorvi ja kommunaalkulude maksmise vahel. Riigil on võimalik aidata inimesi ja ettevõtteid ning seda tuleb teha. Antud meetmete rakendamisel saavad katteallikateks olla näiteks riigieelarve ja CO2 heitkogustega kauplemisest riigile laekunud rahalised vahendid. Seega peab valitsus võtma inflatsioonitõrje kava ja toetusmeetmete paketi väljatöötamise oma prioriteediks ning vältima olukorda, kus meetmete väljatöötamisega hakatakse tegelema alles siis, kui inimestel röögatud küttearved ning kriis juba käes,“ lisab Taavi Aas lõpetuseks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid