49-aastane Taani kodanik viibis kolmapäeval Kopenhaageni linnakohtus ja ta andis seal ütlusi. Ta jäeti vahi alla 21 päevaks, ütles prokurör Reutersile.

Naise nimi ei ole teada, aga ta toodi Taani Suurbritanniast, kus teda hoiti pärast kinnipidamist vahi all. Prokurör lisas väljaandele, et naisel olid seosed Venemaaga.

Naine oli küsitlemise käigus öelnud, et oli šokeeritud, kui politsei Inglismaal tema elukohta tuli ja naise arvutid ja telefonid konfiskeeris. See juhtud möödunud aasta juulis.

„Ma olin šokis, sest ma tean 100, 200 protsenti, et ma ei ole teinud midagi valesti,“ ütles ta kohaliku meediakanali Ritzau andmetel.

Samas asjas on juba kaks inimest karistuse saanud. See rullus uurijate silme all lahti, kui nad hakkasid uurima maailma üht suurimat rahapesujuhtumit. Danske Bank on mitmes riigis uurimise all, sest väidetavalt tehti seal enam kui 200 miljardi euro eest kahtlaseid tehinguid ning see raha voolas 2007. kuni 2015. aastani läbi Eesti haru.

Danske Bank Reutersile kommentaare ei jaganud.

Maikuus jäeti samas asjas Kopenhaagenis vahi alla ka 47-aastane naine. Talle määrati lisaks teise episoodi eest nelja aasta pikkune vanglakaristus.

Taani prokuratuur on loobunud süüdistustest, mis esitati panga endise juhi Thomas Borgeni ja veel kaheksa panga tippjuhi vastu.

Kolm kahtlusalust pesid väidetavalt raha mitmete usaldusühingute kaudu, mil kõigil olid kontod Danske Banki Eesti harus, mida tänaseks enam ei eksisteeri.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid