2014. aastal tegevust alustanud Chaga OÜ on keskendunud kodumaise tooraine väärindamisele lõppbränditud toodetes, millest tuntuimad on Chaga Health eliksiirid.

„BRC on kõige põhjalikum, nõudlikum ja väärtuslikum kvaliteedi- ning toiduohutuse standard maailmas, mis avab uued võimalused ekspordiks ja ettevõtte laienemiseks,“ sõnas Chaga OÜ tegevjuht Siim Kabrits. Ettevõtte investeering BRC sertifitseerimiseks oli hinnanguliselt 100 000 eurot. Sertifitseerimisele eelnenud auditis saavutas Chaga OÜ kõrgeima võimaliku tulemuse, mis on tunnistus maailmatasemel kvaliteedist ja ohutusest.

Tegevjuhi kinnitusel on esialgne investeering perspektiivis väga tasuv, kuna võimaldab eksportturgudel kasvatada müüki mitmekümnekordselt. „Oleme keskendunud roheinnovatsioonile ja esimesena Eestis alustanud jätkusuutlikku looduse väärindamist.“

Kabritsa sõnul ei tehta kunagi järeleandmisi selles, mida tarbijad ja seadusandlus ootavad. „Tänaseks oleme jõulises laienemisfaasis ja meie tooted on 20 riigis üle maailma. Kuigi esimesed tegevusaastad on start-up-maailmas alati väljakutserohked, on roheinnovatsioon globaalselt suur edulugu, mis teaduse ja tehnoloogia toetusel valdkonnana jõuliselt areneb. See tähendab meie jaoks suurt võimalust.“

Esimene toode, mis pärast BRC standardi omistamist lettidele jõuab, on Chaga Health Basic Elixir, mis sisaldab lisaks eliksiiri baasainetele vaid looduslikult esinevat mustast pässikust pärit kasesuhkrut.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid