Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo sõnas, et selle aasta mais reisis rongidega viimase kolme aasta rekordarv reisijaid. „2022. aasta esimesel viiel kuul on tehtud 32% rohkem sõite kui eelmise aasta samal perioodil. Käesoleva aasta algusest saadik on Elroniga reisinud enam kui 2,97 miljonit reisijat ja nendest eelmisel kuul 681 600 reisijat. Piletimüügi statistika põhjal võib öelda, et tõenäoliselt jõuame peagi 2019. aasta ehk senise reisijate rekordaasta tasemele,“ selgitas Elroni müügi- ja arendusjuht.

Ronnie Kongo selgitas, et suurenenud huvi rongiga reisimise vastu võib põhjendada nii üldise hinnatõusuga kui ka Covid-19 viirusest tingitud piirangute kaotamisega, mis on tõenäoliselt suunanud enamaid reisijaid eelistama ühistranspordi võimalusi.

„Üleüldise hinnatõusu, inflatsiooni ja tõusnud kütusehindade valguses otsivad inimesed liiklemiseks sobivamaid alternatiive, mida ühistranspordiga liiklemine kindlasti pakub,“ lisas Kongo ja tuletas meelde, et rongiga reisimine pakub endiselt mugavat, turvalist ja keskkonnasäästlikku sõiduelamust.

Reisijate arv on kasvanud pea kõikidel liinidel

Läänesuunalistel väljumistel on mai kuude võrdluses enim kasvanud Tallinna-Riisipere-Turba rongireisijate arv (28%) 121 300 reisijani ja Tallinna-Paldiski suunal reisijate arv (22%) 117 400 reisijani.

Edelasuunal on populaarsust kogunud Tallinna-Viljandi ekspressliin (37%) ja tavarong (27%) ühtekokku enam kui 40 000 reisijaga, aga kasvanud on ka Tallinna-Türi (30%) 23 900 reisijani ja Tallinna-Rapla (22%) reisijate arv 37 800 reisijani.

Idasuunaliste rongiliinide kogumaht on kasvanud kokku 38%.

Kagusuunal on oluliselt kasvanud Tartu-Valga liinil reisijate arv (27%), mis mais ületas 14 000 reisija piiri aga ka Tartu-Koidula-Piusa rongiliin (33%).

Võrreldes aastataguse ajaga on suurim reisijate arvu kasv Tallinna-Tartu ekspress liinil (+64%), Tallinna-Narva ekspress liinil (+38%), Tallinna-Tartu liinil (+38%), Tallinna-Viljandi ekspress liinil (+37%), Tallinna-Narva liinil (+34%) ning Tartu-Koidula-Piusa (+33%) liinil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid