„Eesti Gaasi kliendid võivad tänases olukorras olla rahulikud - oleme aktiivselt tegelenud uute LNG tarneahelate ja tarnekindluse loomisega. Täna töötame sügis-talviste koguste kallal ning sarnaselt kogu gaasituru ja klientidega ootame Paldiski LNG terminali valmimist,“ lausus Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Gaasiturg on praegu tegemas ennaktempos LNG pööret - riigid toetavad terminalide ehitamist ja müüjad otsivad uusi pikaajalisi tarnijaid. Suures pildis on LNG pööre täiesti tehtav ning gaas jääb taastuvenergia parimaks partneriks nagu seda Euroopa Liit ka ametlikult käsitleb,“ märkis Kaasik.

Sarnaselt mai ja juuni alguses toimunud tarnetega ostis Eesti Gaas LNG-d koostöös Poola riikliku gaasi- ja energiaettevõttega PGNiG. Järgnevatel päevadel toimub LNG punkerdamine Independence ujuvterminali, edasi liigub gaas Leedu ja Läti torustike kaudu Eestisse. Norra lipu all sõitev, 2006. aastal valminud Arctic Princess on 288 meetri pikkune ja 49 meetri laiune.

Eesti Gaas alustas Leedu Klaipeda LNG väiketerminali kasutamist juba 2017. aastal, 2019. aastal sõlmiti leping Klaipedos Naftaga, misjärel alustati Klaipeda Independence ujuvterminali kaudu LNG ostmist ja maagaasivõrku suunamist. Lisaks on ettevõte tarninud aastaid LNG-d veokitega erinevatest riikidest laevade punkerdamiseks ja gaasivõrgu välistele tööstusklientidele.