„Maailmaturu hinnad on taas languses, mis võimaldas Circle K-l langetada mootoribensiini jaehindu kõikides teenindusjaamades üle Eesti. Hetkel on turgudel kütusehindade peamiseks mõjutajaks kartus majanduslanguse ees, millele sekundeerivad keskpankade intressimäärade tõstmised,“ selgitas Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi.

Ta lisas, et Euroopa diisliturul on nõudluse ja pakkumise suhe saavutanud tasakaalu, kuigi laovarud olid eelmisel nädalal 34% aastatagusega võrreldes madalamal tasemel. „Osades riikides nagu näiteks Prantsusmaa oli näha nõudluse langust, kuid ülejäänud Euroopas valitseb diisli järele jätkuvalt piisav nõudlus. Hetkel on maagaasi tulevikutehingud läinud nii kõrgeks, mis suure tõenäosusega võivad hakata mõjutama diislikütuse kui alternatiivse kütteallika hinda. Küll aga on Euroopas langenud majandussurutise kartuses nõudlus mootoribensiini järele,“ selgitas Sassi.

Kütusehindade jaemüügihindade määramisel lähtub Circle K nii mootorikütuste sisseostuhindadest, riiklikest maksudest kui ka kohalikust konkurentsist.

Circle K Eesti AS ei osta, müü ega vahenda Venemaal ega Valgevenes toodetud mootoribensiine ega diislikütust. Circle K Eesti AS ostab kõik mootoribensiinid ja diislikütused otse Euroopa Liidus asuvatest rafineerimistehastest.

Hindu langetas ka Alexela, kust saab bensiini osta hinnaga 1,991 eurot.

Täna ennelõunal oli Linnu tee ja Sõpruse puiestee ristmikul Olerexis ja Nestes bensiini hind 2,049 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid